Author: Besi

Anëtarët e një familjeje poligame janë aq të afërt me njëri-tjetrin sa nuk e dinë kush janë baballarët e fëmijëve të tyre. Familja me dy mama dhe dy baballarë, Taya dhe Sean Hartless u njohën me Alysia dhe Tyler Rodgers në internet në vitin 2019. “Katrshja” u takua me qëllimin për të nxehur jetën e tyre seksuale. Megjithatë, teksa dy çiftet e martuara u afruan shumë, një gjë çoi në një tjetër dhe të gjithë filluan të pranonin se kishin ndjenja për njëri-tjetrin. Në vitin 2020, familja u shpërngul së bashku dhe lindën dy fëmijë të tjerë, së bashku me…

Read More

Duket se Vodafone, operatori telefonik që mban numrin #1 në treg për zhvatjen e klientëve, me denoncime të pafundme të tyret në media apo edhe në profilet e tyre në rrjetet sociale ka thyer një rekord të ri. Drejtore e Përgjithshme e Vodafone Albania, Katia Stathaki. Sipas një denoncimi të fundit të mbërritur në redaksinë e ALBANIA PRESS, një klient ka denoncuar zhvatjen që i ka bërë kjo kompani për 5 minuta. Ai shprehet se kishte bërë një ofertë prej 1600 Lekësh të reja dhe interneti i mbaroi për 5 minuta. Denoncimi i klientit: “Shikoni albania press se si i…

Read More

Një 17-vjeçar nga Hasi ka ndërruar jetë ditën e djeshme. Mësohet se, Armend Kukaj, ka qenë i shtruar në spital prej tre ditësh, pasi kishte pësuar hemoragji cerebrale në tru. Ai nuk ka mundur dot të mbijetojë. Miqtë dhe të afërmit e 17-vjeçarit kanë shprehur dhimbjen e madhe në rrjetet sociale. 17-vjeçari ishte në punë, kur humbi ndjenjat papritur. Ai qëndroi tre ditë i shtruar në QSUT në gjendje kome. Stafi i ALBANIA PRESS i shpreh ngushëllime familjes.

Read More

Edi Rama ka qenë sot në Durrës ku ka folur me përfaqësues të Bashkisë së Durrësit për lungomaren e qytetit. Aty ai ka parë projektin e lungomares dhe i ka lindur dëshira që të bëjë Durrësin si Dubai. Ai ka thënë që duhet bërë një shqiponjë në det siç është Palma në Dubai. Rama tha: Mendoj që duhet ta përgatisim edh enjë kolpo ekstra ta bëjmë edhe një ndërhyrje në det siç është Palma, ta bëjmë një shqiponjë në det që të jetë zonë turistike, duhet të gjejmë një pikë dhe ta përgatisim një shqiponjë të madhe që të jetë…

Read More

Shqipëria është kthyer në një shtet që asnjë i ri nuk e sheh të ardhmen këtu. Keqqeverisja prej shumë vitesh, ka bërë që atyre t’i vriten shpresat se ky vend mund të bëhet. Shumë të rinj në Shqipëri kanë emigruar për një jetesë më të mirë dhe me dëshirën për të mos u kthyer kurrë, ndërsa shihet qartë, që çdokush që mbaron fakultetin mezi pret të largohet, gjithashtu. E që Shqipëria të shpopullohet dhe këtu të mbesin vetëm të moshuar duket se është edhe një plan i qeverisë Rama. E themi këtë, pasi në rrugët e Tiranës, reklamohen agjencitë e…

Read More

Është shënuar viktima e parë nga tërmeti 6.0 ballë i Shkallës Rihter që tronditi Bosnjen. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një vajzë 28-vjeçare. Ajo ka ndërruar jetë në spital, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe familjarët e saj. Ndër të tjera, thuhet se janë plagosur nga tërmeti edhe dy persona të tjerë. Një prej të cilëve është vajzë. Ajo është plagosur nga një gur që ra në shtëpinë e saj, ndërsa ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Read More

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se një 35-vjeçare ka humbur jetën pasi kishte kryer një ndërhyrje estetike në gjoks. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën e Modenës, në Maranello dhe viktima quhej Samantha Migliore. Ajo ishte në shtëpi me partnerin dhe disa miq, të cilët sapo panë që gjendja e saj u përkeqësua thirrën menjëherë ambulancën, por sapo ajo u dërgua në spital ndërroi jetë. Sipas të afërmve, asaj i është bërë një “punksion”, një lloj “infiltrimi” në gjoks për qëllime estetike. Partneri i saj ka…

Read More

Një mësuese 30-vjeçare, Katie Elizabeth Smith, ka abuzuar seksualisht me një djalë 14- vjeçar , pasi fillimisht e ka “bombarduar” për muaj të tërë, me mesazhe dhe foto nudo. Mësohet se djali 14-vjeçar doli nga klasa në Shkollën Hunter Valley në Uellsin e Ri Jugor, Australi ” për të pirë një pije ” kur mësuesja nxitoi drejt fëmijës, e puthi dhe filloi ta prekte nga trupi. Menjëherë pas ngjarjes, ajo i tha atij që të mos i thoshte asgjë askujt dhe e paralajmëroi se do të futej në “telashe ” me policinë nëse nuk do të bënte atë që i kërkoi ajo. Djali i…

Read More

Sipas një sondazhi të Demopolis, 1 në 2 italianë beson se informacioni për luftën në Ukrainë është i pilotuar, ndërsa 1 në 4 italianë mendon se imazhet e masakrave të luftës janë rezultat i propagandës së Zelenskyt, raporton Fanpage.it. Prej 51 ditësh tashmë, televizionet italiane transmetojnë pamje të luftës në Ukrainë, por ka nga ata që nuk janë aspak të sigurt se çfarë po shohin. Sipas një sondazhi të kryer sot nga Demos per Repubblica, në fakt, perceptimi i qytetarëve për informacionin në kohë lufte është shumë më pak i parashikueshëm nga sa mendohet. Sipas një sondazhi të Demopolis, 1…

Read More