Author: E.L

Kur jeni i martuar ose në një lidhje afatgjatë, është e natyrshme të shihni ndryshime në sa shpesh bëni seks. Kur çiftet bashkohen për herë të parë, ka shpesh një periudhë të frekuencës së lartë seksuale për shkak të eksitimit fillestar të një marrëdhënieje të re, thotë terapisti i seksit Ian Kerner, Ph.D., autor i “So Tell Me About the Last Time You Had Sex”. Megjithatë, me kalimin e kohës, faktori risi rrjedh natyrshëm dhe frekuenca seksuale mund të ulet ndërsa njerëzit kthehen në epshin e tyre natyral, i cili mund të mos përputhet. Nëse jeta juaj seksuale nuk është…

Read More

Qimet e hundës mund të jenë të bezdisshme, veçanërisht nëse janë të gjata dhe dalin poshtë hundës. Por heqja e tyre nuk i bën mirë shëndetit. Mjekët dhe ekspertët kanë paralajmëruar se heqja e qimeve nga hunda, qoftë nëpërmjet depilimit, rruajtjes apo shkuljes, mund të jetë e dëmshme për mirëqenien tuaj fizike dhe mund t’ju bëjë të ndjeshëm ndaj infeksioneve kontraktuese. Kjo për shkak se qimet e vogla brenda vrimave të hundës janë jetike kur bëhet fjalë për mbajtjen e grimcave të dëmshme që thithim përmes hundës jashtë trupit tonë dhe ruajtjen e lagështirës në ajrin që thithim. Sigurisht që…

Read More

Një burrë nga Miçigani e dërgoi bashkëshortja për të blerë një biletë llotarie dhe fitoi 190,736 dollarë. Preston Maki, 46 vjeç, nga Marquette, u tha zyrtarëve të Lotarisë së Michiganit se nuk do ta kishte blerë biletën e tij Fantasy 5 nëse nuk do të kishte qenë një mesazh nga gruaja e tij. “Po mbaroja ditën time në punë kur gruaja ime më dërgoi një mesazh me tekst duke më kërkuar të bëja një ndalesë për ushqime në rrugën time për në shtëpi”, tha Maki. “Zakonisht nuk luaj Fantasy 5 nëse jackpoti është më shumë se 200,000 dollarë, por pashë se ishte afër dhe…

Read More

Ishujt Faroe që ndodhen mes Islandës dhe Norvegjisë në Oqeanin Atlantik, janë një vend i famshëm me delet e tyre. Fjala Faroe ka kuptimin “dele” teksa në Ishujt Faroe ka një popullsi prej 54 mijë banorësh ndërsa numri i deleve është mbi 80 mijë, shkruan Anadolu. Këto dele që janë simboli i vendit dhe të një lloji rezistent ndaj të ftohtit, është e mundur të shihen në çdo zonë të vendit. Shumica e ishujve në Faroe që përbëhet nga 18 ishuj, janë të lidhur me njëri-tjetrin me tunele ku disa prej këtyre tuneleve kalojnë nën det. Një tunel i gjatë…

Read More

Hasbulla pas famës së fituar në rrjetet sociale tani jeton një jetë të shtrenjtë me makina, veshje e ora luksoze. Por ylli i rrjeteve sociale thotë se të qenurit i pasur ka edhe anë negative që kanë ndikuar në marrëdhëniet e tij. Në një video të publikuar nga ai vetë, ai ka treguar se shokët e tij e duan vetëm për paratë që ai ka. Ai thotë se ka nevojë për miq të vërtetë që nuk rendin pas parave të tij. Dua që miqtë e mi më të ngushtë të jenë njerëz normalë. Disa miq të mirë të ngushtë, më mjaftojnë. Sepse…

Read More

Gjatë ditës mediat denoncuan rastin e një emigranteje e cila u shokua kur pa se “croissanti” që bleu në Big Marketin e Vullnet Sinajt ishte i mykur. Pa kaluar as 24 orë nga ky rast, një qytetare ka denoncuar në redaksinë tonë një tjetër rast skandaloz në lidhje me Big Marketin. Qytetarja shprehet se djathi i shkrirë që ka blerë në Big Market është i mykur edhe pse është ende brenda afatit të skadencës. Shpresojmë që këto dy raste flagrante brenda 24 orësh t’i hapin sytë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, të cilët nuk i njohin gjobat për Vullnetin e PS.…

Read More

Në pamje të kamerave trupore të publikuara sot nga policia e Pierce County, Uashington, shihej një oficer policie që nxirrte automatikun e shërbimit dhe me një të shtënë eliminoi një të dyshuar të armatosur nga të paktën 150 metra larg. I dyshuari 40-vjeçar Peter T. Collins, raportohej se po qëllonte ndaj policëve, çka solli dhe reagimin ekstrem të agjentëve, ndërsa arsyet e konfrontimit të rëndë ende nuk janë bërë të ditura. Rrjeti Star Tribune raportonte se Collins kishte qëlluar 15 herë ndaj oficerëve në incidentin e 28 gushtit, pasi vetë nipi i tij kishte njoftuar numrin e emergjencës 911, duke i lajmëruar…

Read More

Moderatorja shumë e dashur nga publiku, Alketa Vejsiu, është shumë e lidhur me Italinë. Ajo e ka treguar vazhdimisht në shumë intervista apo dalje televizive. Edhe së fundmi, përmes një pyetësori të zhvilluar nga ndjekësit në Instagram, ka zbuluar që nëse nuk do të jetonte në Shqipëri, do të zgjidhte Italinë. Ndërkohë, më tej, Alketa nëse do të shfaqet në ndonjë ekran italian, pas Festivalit të Sanremos është përgjigjur: “Edhe unë në pritje jam”, duke lënë të kuptohet që diçka surprizuese do të vijë shumë shpejt nga moderatorja. Kujtojmë që Vejsiu përveç se është aktive në televizion, i është përkushtuar…

Read More

Pas Edi Ramës, tashmë ekranet e paguara nga qeveria e Rilndjes po transmetojnë fjalën e Erion Veliajt, në një nga eventet ku ai gllabëron miliona para. Prej aty ai ka folur edhe për kullat. Sipas Veliajt, Tiranës i duhen kullat, për të akomoduar turistët. Kryebashkaiku i Tiranës ka thënë se turistët nuk duhet të strehoen si partizanët, por siç e meritojnë dhe për këtë zgjidhje janë kullat shumëkatëshe. Ndër të tjera, Erion Veliaj ka përsëritur sërish vjershën e tij , në lidhje me rritjen e vlerës së pronës në Tiranë. Gjithashtu, kryebashkiaku, ka komentuar edhe fjalët, që kanë dalë në…

Read More

Njerëzit në Palestinë po vajtojnë vdekjen e një djali shtatëvjeçar palestinez, i cili vdiq ‘nga frika’ pasi u ndoq nga trupat izraelite. Ata kanë dalë në rrugët e Taquo, afër Betlehemit të premten, më 30 shtator për funeralin e shtatëvjeçarit Rayan Suleiman. Prindërit e tij thanë se “zemra e të voglit pushoi së rrahuri sepse ai ishte shumë i frikësuar” nga trupat që e ndiqnin. Ministria e Shëndetësisë e Autoritetit Palestinez tha se 7-vjeçari vdiq pasi ra nga një lartësi e madhe kur ai dhe vëllezërit e tij po ndiqeshin nga trupat izraelite. Megjithatë, stafi në spitalin ku Rayan u…

Read More